"Najlepsze sprzęgła w sieci"

Najpopularniejsi producenci sprzęgieł

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Obecnie na rynku mamy wielu dobrych producentów sprzęgieł, którzy oferują zamienne elementy do samochodów osobowych. Dzięki temu każdy kierowca bez problemu może dobrać odpowiednią część do swojego samochodu. logo_clutches_72dpiLuK – producent, który specjalizuje się w sprzęgłach samochodowych. Nazwa firmy po rozwinięciu brzmi „Lamellen und Kupplungsbau”, co po tłumaczeniu na polski daje „producent tarcz i sprzęgieł”. LuK gwarantuje najwyższą jakość produktów oraz zapewnia nieustanny rozwój jeśli chodzi o części samochodowe.

Kierowcy bardzo cenią sobie sprzęgła firmy LuK, wskazują na ich doskonałe działanie, perfekcyjne przenoszenie napędu oraz niewielkie rozmiary.

Sachs – firma, która specjalizuje się w produkcji sprzęgieł i amortyzatorów. Sachs posiada sprzęgła do większości marek samochodowych o jakości oryginalnego wyposażenia. Co warto zauważyć, okładziny cierne sprzęgieł Sachs są bezazbestowe, a same sprzęgła wielokrotnie testowane zanim trafią do seryjnej sprzedaży.

Valeo – to francuski producent części samochodowych, wśród których znajdują się także elementy sprzęgła. Z danych producenta wynika, że sprzęgła Valeo montowane są w co trzecim samochodzie w Europie. Oprócz samochodów osobowych, firma specjalizuje się w sprzęgłach dla pojazdów ciężarowych, czy ciągników rolniczych.

Exedy – wśród stałych odbiorców sprzęgieł Exedy znajdują się m.in. Honda, Hyundai, Kia, Mazda, Toyota, czy Mitsubishi. Oferta sprzęgieł podzielona jest według trzech linii produkcyjnych: Exedy Normal Series (dla pojazdów narażonych na trudne warunki eksploatacyjne), Exedy Hyper Series (najbardziej zaawansowane technicznie sprzęgła) oraz Exedy OEM (przeznaczone dla seryjnej produkcji przejazdów).

Blue Print – firma, która specjalizuje się w produkcji sprzęgieł do samochodów azjatyckich oraz amerykańskich. Od 2011 Blue Print wchodzi w skład jednego z liderów producentów części zamiennych – Febi Bilstein.

 

Tagi: , , , , ,

5 komentarzy do "Najpopularniejsi producenci sprzęgieł"

 1. Józek pisze:

  Jak dla mnie nie ma znaczenia większego producenta, z tych wymienionych to raczej wszystkie z wyższej półki 🙂

  • Przemo pisze:

   Zawsze się tam co do modelu znajdą różne opinie, ale producenci na podobnym poziomie, racja. Przed zakupem i tak bym przeszukał fora i portale w poszukiwaniu opinii o konkretnym sprzęgle. 🙂

 2. Karapek pisze:

  Ja posiadam sprzęgło Sachs i jestem mega zadowolony

 3. Patryk pisze:

  Jak wymieniać sprzęgła to tylko z najwyższej półki najlepiej się sprawdzają .

 4. Marcin.a pisze:

  Miałem problem ze sprzęgłem, nie warto szukać tanich podróbek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *