"Najlepsze sprzęgła w sieci"

Regeneracja sprzęgła

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zużyte sprzęgło wcale nie musi oznaczać jego wymiany, gdyż w niektórych przypadkach jest możliwa jego regeneracja. Z góry jednak należy uprzedzić, że nie zawsze będzie to opłacalne i możliwe.clutch-repairKoszt wymiany kompletnego sprzęgła wraz z kołem dwumasowym to koszt rzędu ponad 3 tys. zł, a jeśli ktoś pojedzie do ASO cena ta wzrosnąć może dwukrotnie. Jest na to rada, gdyż są firmy, które zajmują się regeneracją sprzęgieł.

Ceny podstawowej regeneracji zaczynają się już od 60 zł, więc naprawdę warto zastanowić się nad tym zabiegiem. Oczywiście wszystko zależy od tego, co należy wykonać, gdyż podstawowe działanie to oględziny tarczy i wymiana zużytych okładzin, ale potem dochodzą jeszcze m.in. obróbka elementów sprzęgła, wymiana sprężynek w tłumiku drgań skrętnych itp., za co trzeba oczywiście dodatkowo płacić.

Oczywiście należy zastanowić się, czy ta regeneracja będzie opłacalna. W większości przypadków jednak tak (jedynie w przypadku takich samochodów jak np. Fiat Seicento nie będzie miał to większego sensu, gdyż części w tym przypadku są bardzo tanie).

Do awarii i zużycia sprzęgła dochodzi często przez winę kierowcy. Niestosowanie się do podstawowych zasad i nieprawidłowa eksploatacja samochodu szybciej doprowadzą do zużycia się takich części jak elementy sprzęgła.

Warto także korzystać z wszelkich poradników motoryzacyjnych, jak choćby www.poradnik-kierowcy.pl, gdzie zawarte jest wiele praktycznych porad wideo dotyczących samochodów, w tym także znaleźć można tam informacje o regeneracji sprzęgła.

Tagi: , , ,

7 komentarzy do "Regeneracja sprzęgła"

 1. Ramzes_wlkp pisze:

  Tak regenerowałem kiedyś i działa wszystko sprawnie do dziś

 2. Józio253 pisze:

  No tak myślę że regeneracja sprzęgła w wielu przypadkach faktycznie się opłaca

 3. mobilny24 pisze:

  Taka regeneracja to ciekawa sprawa. Jak będę w potrzebie to na pewno rozważę taką możliwość.

 4. Kalisi pisze:

  No moja żonka tak jeździła że sprzęgło za długo to nie wytrzymało… 😉

 5. Lucek pisze:

  Bardzo się cieszę, że znalazłem ten artykuł! Kilka dni temu sprzęgło mi pdadło i nie wiedziałem co mam zrobić, aż do teraz. Nie stać mnie na zakup nowego, a nie wiedziałem, że jest coś takiego jak regeneracja. Skorzystam z tego wyjścia.

 6. Autoprofit pisze:

  Nowe sprzęgła to masakra, nie opłaca się kupować. Albo regeneracja albo używka o ile mamy dobre źródło.

 7. Gienio pisze:

  Czy w regeneracji tego elementu uwzględniane jest hartowanie indukcyjne? Co w ogóle się robi z takimi podzespołami samochodu oprócz tego co zostało napisane, że można uznać je za zregenerowane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *