"Najlepsze sprzęgła w sieci"

Sprzęgła Kia

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Kia Motors swoje narodziny miała w roku 1944, lecz obecna nazwa którą się obecnie posługuje, trwa dopiero od roku 1990. Kyungsung Precision Industry czyli obecna Kia Motors, rozpoczęła swoją działalność w grudniu 1944 roku od ręcznej produkcji części do rowerów oraz stalowych rur. W latach 1951-1961 swoją działalność poszerzyła o konstrukcję własnych rowerów oraz skuterów C-100, które pozwoliły marce rozwinąć skrzydła.

Początkiem lat 70. w skutek rosnącej podaży na pojazdy mechaniczne w tym samochody osobowe i użytkowe – firma skonstruowała własny silnik, a następnie podjęła próby konstruowania i produkcji samochodów. Pierwszym dzieckiem firmy był pasażerski pojazd  Kia Brisa S100. Wytwarzany od października 1974 roku, będący licencyjnym modelem Mazdy Familia cieszył się bardzo wielką popularnością. Model ten zapoczątkował dobrą passę która zaowocowała w dalsze sukcesy firmy nie tylko w dziedzinie produkcji samochodów ale również części samochodowych, jak amortyzatory, układy kierownicze, silniki czy sprzęgła Kia. Samochody zyskują coraz większą popularność na całym świecie, w tym i Polsce.

Poszukując taniego sprzęgła do Kia – zajrzyj do polecanego przez nas sklepu motoryzacyjnego znajdującego się pod adresem iparts.pl

 

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *