"Najlepsze sprzęgła w sieci"

Sprzęgła LuK klasa sama w sobie!

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Co tu dużo kryć. Sprzęgło w samochodzie odgrywa jedną z kluczowych ról w prawidłowym funkcjonowaniu całego pojazdu, pozwalając na sprawne rozłączenie silnika od układu napędowego. Jednym z najlepszych światowych producentów sprzęgieł samochodowych jest bez wątpienia marka LuK, będąca od lat wyznacznikiem trendów w tej dziedzinie akcesoriów motoryzacyjnych.

LuK nawet w lotnictwie

Marka LuK (niem. Lamellen und Kupplungsbau), czyli producent wysokiej klasy tarcz oraz sprzęgieł samochodowych, należy do Grupy Schaeffeler, a więc niemieckiego koncernu, który zajmuje się przede wszystkim produkcją najwyższej jakości elementów układów ruchomych dla maszyn, pojazdów, sprzętu oraz wyposażenia znajdującego swoje zastosowanie w lotnictwie.

Najczęściej stosowane sprzęgło w motoryzacji

Marka LuK, należąca wraz z markami INA oraz FAG do Grupy Schaeffeler, to jedna z najprężniej rozwijających się firm w branży motoryzacyjnej. Powstała w 1965 roku marka LuK została założona przez braci Wilhelma oraz George’a Schaeffler, do dziś jest czołowym producentem wytwarzającym najwyższej jakości samochodowe sprzęgła LuK. Według prowadzonych statystyk, obecnie co trzeci zjeżdżający z taśmy produkcyjnej samochód ma zainstalowane sprzęgło LuK.

Dekady doświadczenia

W 1965 roku marka LuK, jako pierwsza w Europie, zaprezentowała sprzęgła sprężynowe, a 20 lat później weszły na rynek pierwsze dwumasowe koła zamachowe tej marki. Sprzęgła LuK to dziś jedne z najlepszych w swej klasie układów wspomagania napędu. Producent oferuje pełne zestawy sprzęgieł LuK, dzięki którym możliwa jest kompleksowa wymiana oraz renowacja całego układu napędowego samochodu. Sprzęgła LuK są obecnie wykorzystywane przez takie znane marki samochodowe, jak np.: BMW, Mercedes, Porsche czy też Volkswagen.

Błąd ludzki

Dla dzisiejszej przeważnie tej młodszej generacji kierowców sprzęgło to na ogół zło konieczne, które mogłoby dla nich nie istnieć. Ale nawet skrzynie automatyczne posiadają jedno lub dwusprzęgłowe skrzynie biegów. Dla wielbicieli klasycznego modelu napędowego sprzęgło jest nieodzowne i nie do zastąpienia przez żadne inne elektroniczne gadżety. Zazwyczaj trwałość standardowego sprzęgła samochodowego wynosi od kilkuset do około 300 tys. przejechanych kilometrów lub więcej. Co znamienne, najczęstszym „zabójcą” sprzęgła w samochodzie nie jest złej jakości element czy żle dobrany podzespół, lecz człowiek. To kierowca stanowi najsłabsze ogniwo w tej układance. Niewłaściwe użytkowanie tego układu zazwyczaj kończy się bardzo szybkim zużyciem i koniecznością wymiany sprzęgła na nowe. Warto wówczas sięgnąć po sprzęgła marki LuK, które gwarantują trwałość, komfort użytkowania oraz długą żywotność nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych.

Sprzęgła LuK klasa sama w sobie!, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *