"Najlepsze sprzęgła w sieci"

Zamienniki oryginalnych części sprzęgła

Sprzęgła oraz koła dwumasowe  są częściami, których często zachodzi konieczność wymiany. Ta okazuje się zawsze kosztowna, a przerażają ceny nowych oryginalnych części. Alternatywą są firmy produkujące zamienniki, a tych na rynku jest sporo.

clutch_kit_600x554_PC_SACHSJedną z takich firm jest LuK, niemieckie przedsiębiorstwo, które specjalizuje się m.in. w produkcji sprzęgieł. Firma ta znana jest z wysokiej jakości wykonywanych części. Zaufali jej tacy producenci aut jak BMW, Mercedes, czy VW. Oferta firmy to m.in. pompy podciśnienia, tarcze, dociski sprzęgła, czy łożyska oporowe.

Inne niemieckie przedsiębiorstwo, także popularne wśród kierowców to Sachs. Specjalizuje się w produkcji kompletnych układów sprzęgieł, ale też kół zamachowych. Kierowcy chwalą części firmy za wysoką jakość i trwałość.

Valeo to francuski producent znany przede wszystkim z produkcji oświetlenia oraz wycieraczek. Proponuje również elementy sprzęgła, które wybierane są w niektórych markach na pierwszy montaż.

Wysokiej jakości sprzęgła produkują także japońskie firmy. Jedną z nich jest Aisin, której części wykorzystywane są na pierwszy montaż w modelach samochodów takich marek jak Honda, Mitsubishi, Renault, Toyota, czy Nissan. Drugą z japońskich firm jest Exedy, która w swojej ofercie posiada układy zamienne oraz sportowe, często wybierane do tuningu. Jako pierwszy montaż wykorzystują je Honda, Nissan oraz Mitsubishi.

Tagi: , , ,

Jeden komentarz do "Zamienniki oryginalnych części sprzęgła"

  1. Patryk pisze:

    Tak się składa, że słyszałem dużo dobrych rzeczy o firmie LuK, znajomy ma od nich sprzęgło i jest bardzo zadowolony, sam jesli sprzęgło mi sie zepsuje rozważę kupno tego od LuK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *